У Житомирській обл. СБУ виявила схему розтрати керівниками сільгосппідприємств лізингового майна

Середа 23 червня 2010 10:53

Службою безпеки України виявлена схема розтрати керівниками сільгосппідприємств лізингового майна, що належить державному відкритому акціонерному товариству "Національна акціонерна компанія "Украгролізинг" (всеукраїнська державна компанія, що надає сільгоспвиробникам послуги оренди з правом викупу сільськогосподарської техніки), передає кореспондент РБК-Україна.
Як повідомила прес-група УСБ України в Житомирській області, згідно з укладеними з НАК угод, ряд господарств Житомирської та Київської областей отримали техніку на умовах сплати всіх лізингових платежів, у тому числі повної вартості техніки. Тільки після закінчення терміну дії договорів та за умови своєчасного виконання всіх фінансових зобов'язань майно перейшло б у їхню власність.
Проте співробітниками УСБУ встановлено, що посадові особи окремих господарств роками не платили обов'язкові лізингові платежі, у тому числі і в частині відшкодування вартості техніки, продавали юридично чужу власність третім особам, а отримані кошти привласнювали. Серед протиправно реалізованого майна - дорога сільськогосподарська техніка: зернозбиральні комбайни, трактори різних марок, навантажувачі, міні-цехи т.д.
Державна компанія "НАК "Украгролізинг" зазнала мільйонних збитків.
Управлінням СБ України в Житомирській області порушено 5 кримінальних справ за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання посадовим положенням) Кримінального кодексу України.
Досудове слідство по одному з цих кримінальних справ вже завершено, матеріали відносно директора двох товариств з обмеженою відповідальністю (Попільнянський район, Житомирська обл.), який протиправно реалізував державну техніку вартістю понад 600 тис. грн, передано до суду.
В даний час встановлюються інші епізоди протиправного відчуження державного майна.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся