RU

У Японії військові не можуть охолодити АЕС "Фукусіма-1" водою з вертольотів через високу радіацію

Японські військові сьогодні скасували операцію по охолодженню четвертого енергоблоку атомної електростанції (АЕС) "Фукусіма-1" водою з вертольотів. Це пов'язано з високим радіаційним фоном поблизу реактора, передає РБК з посиланням на японський канал NHK TV.

Головний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано заявив, що ведуться приготування для подачі води в реактор з землі.
Рівень радіації поблизу від японської атомної електростанції (АЕС) "Фукусіма" становить 1 тис. 361 мкЗв / год Раніше сьогодні Ю. Едано підкреслив, що існує ймовірність пошкодження захисної оболонки першого і третього реакторів на АЕС. За його словами, для охолодження всіх аварійних реакторів, ймовірно, доведеться залучити Збройні сили США.

У Японії 11 березня 2011 р. сталася серія землетрусів, магнітуда найсильнішого склала 9,0 (за даними Японського метеорологічного управління). Це саме потужний землетрус у Японії з XIX століття. Підземні поштовхи і подальше цунамі завдали величезних збитків північно-східних районів країни. За даними Національного поліцейського управління країни, загинули або пропали без вісті більше 10 тис. чоловік. Крім того, режим НС введено на атомному комплексі в Фукусіма (станції "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2"), де відбулося вже кілька вибухів і пожежа, триває витік радіації.