Президент України Віктор Янукович відвідав сьогодні університет міста Кіото (Японія), де відбулася зустріч з ректором цього навчального закладу, провідними викладачами та вченими університету, повідомляє прес-служба глави держави.
Фахівці Центру досліджень IPS-клітин, очолюваного професором С.Яманака, провели для української делегації презентацію нових технологій, котрі допомагають у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Адже саме професор Сінья Яманака у 2006 р. винайшов унікальну технологію генерування людських стовбурових клітин, яка передбачає створення стовбурових клітин зі шкіри людини та вважається одним з основних методів майбутньої відновлювальної медицини.
По завершенні презентації В.Янукович побажав С.Яманака, номінованому минулого року на Нобелівську премію, успіхів у дослідженнях, за якими будуть уважно стежити в Україні.
Глава держави доручив головному онкологу України, Директору інституту онкології Національного інституту раку Ігорю Щепотіну, який у складі української делегації разом із Президентом відвідав Кіотський університет, зробити доповідь для Президії Національної академії наук України щодо досліджень IPS-клітин.
В.Янукович також зазначив, що Японія є одним із визнаних світових лідерів з винайдення новітніх технологій, і провідну роль у цьому відіграють саме університети. Гідне місце серед них займає і Кіотський університет, серед випускників якого - п'ять Нобелівських лауреатів.
У свою чергу професор С.Яманака зазначив, що очолюваний ним Центр зацікавлений у співпраці з українськими науковими закладами, і зокрема - з підготовки молодих вчених з України у Японії.