ua en ru

"Блок Петра Порошенко" і "Батьківщина" лідирують в електоральних симпатіях українців, - опитування

П'ять партій отримали б більше 5% підтримки, якщо б вибори у Верховну Раду відбулися в найближчу неділю.

П'ять партій отримали б більше 5% підтримки, якщо б вибори у Верховну Раду відбулися в найближчу неділю. Про це свідчать дані опитування, проведеного GfK Ukraine з 24 вересня по 5 жовтня 2014 р.

Найбільша частка виборців проголосувала б за партію "Блок Петра Порошенко" - 29,9%. Друге місце за рівнем підтримки має ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко - 8,7%, далі з близькими показниками підтримки Радикальна партія Олега Ляшка - 7,6%, "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка - 7,3% і "Народний фронт" Арсенія Яценюка та Олександра Турчинова - 7,0%.

Інші партії, включені в анкети дослідження - Комуністична партія України, "Об'єднання "Самопоміч" Андрія Садового, партія "Правий сектор" , "Опозиційний блок" Юрія Бойка і "Сильна Україна" Сергія Тігіпка - на момент опитування мали підтримку менше 5% респондентів.

Згідно з результатами опитування, 72% громадян України у віці 18 років і старше взяли б участь у виборах до Верховної Ради України, якби вони відбулися в найближчу неділю: 55% точно б пішли голосувати, 17% напевно б проголосували.

Опитування проводилося GfK Ukraine на замовлення Фонду "Відкрита політика" з 24 вересня по 5 жовтня 2014 р. Обсяг вибірки - 2000 респондентів віком від 18 років загалом по Україні (крім АР Крим та районів Донецькою та Луганської областей, які не контролюються владою України). Опитування проводилось методом особистого інтерв'ю вдома в респондента. Максимальна похибка - 2,1%.

Нагадаємо, за даними соцопитування, проведеного протягом 20-28 вересня 2014 р. компанією "Рейтинг+", у виборах до Верховної Ради були готові взяти участь понад 64% виборців. При цьому 23,7% з них були готові підтримати "Блок Петра Порошенка".