ua ru

У виборах до Верховної Ради готові взяти участь понад 64% виборців, - соцопитування

На позачергових парламентських виборах 23,7% українців готові підтримати "Блок Петра Порошенка". Про це свідчать результати соціологічного дослідження, представлені компанією "Рейтинг+".

За результатами опитування, на другому місці йде Радикальна партія Олега Ляшка, за неї готові віддати свої голоси 7,1% виборців. На чільне третє місце у парламентських перегонах претендують відразу три політичні партії: "Народний фронт" (4,3%), "Громадянська позиція" (4,2%) та ВО "Батькiвщина" (4,1%).

Далі розташувалися "Сильна Україна" (2,9%), ВО "Свобода" (2,6%), "Самопоміч" (2,3%), "Комуністична партія України" (2,3%), "Опозиційний блок" (2,1%), "Правий сектор" (1,2%).

Як свідчать результати опитування, також очікується досить висока явка виборців (62,4%) тих респондентів, які зголосились взяти участь у дочасних виборах до Верховної Ради на противагу тим 37,6% опитаним, що мають намір і радше мають намір, знехтувати своїм конституційним правом.

Соціологи звертають увагу на значний електоральний резерв, який складають ті респонденти, які ще не визначились зі своїм вибором (23,8%). За словами експертів, за рахунок симпатиків тих чи тих політичних партій покращаться шанси у боротьбі за звитягу у "Сильної України" та "Опозиційного блоку". Якщо врахувати, що ці політичні сили (особливо остання) традиційно мали значну підтримку на Донбасі, де опитування з об‘єктивних причин не проводилось, то зрозуміло, що їх електоральний здобуток зросте ще більше.

Також було проведено з‘ясування своєрідного антирейтингу учасників парламентських перегонів. Лідером антирейтингу симпатій виборців є Комуністична партія України, за яку за жодних обставин не будуть голосувати майже половина опитаних (47,2%). Для порівняння, за жодних обставин за "Сильну Україну", ВО "Батьківщину", ВО "Свободу" і "Правий сектор" не будуть голосувати біля 20% респондентів. Інші політичні сили викликають значно менше антипатій виборців.

Прикметними є відповіді респондентів на два взаємопов‘язаних питання, які стосуються зовнішньополітичного вектору розвитку України. Щодо напрямку міжнародної інтеграції України спектр громадської думки розподілився наступним чином: вступ до Європейського Союзу підтримують трохи більше половини опитаних (52,8%) на противагу тим 18,9%, які воліли б бачити Україну у складі Митного Союзу. На думку 16,9% респондентів Україна не повинна приєднуватися до даних союзів. Інші опитані вагались з відповіддю на це питання. Майже половина опитаних (48,6%) підтримують вступ України до НАТО. Протилежної думки дотримуються майже третина респондентів (32,7%). Інші не визначились з даного питання.

Польовий етап опитування був проведений 20 - 28 вересня 2014 р. Всього по репрезентативній квотній виборці було опитано 2300 осіб по 100 респондентів в усіх областях України, крім Донецької і Луганської, та м. Києва. Отримані результати були перезважені пропорційно кількості виборців в різних областях України. Похибка вибірки не перевищує 3%.