У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий законопроект про вдосконалення законодавства України щодо провадження діяльності на фондовому ринку. Ціллю проекту закону (№8120 від 17.02.2011 р.), ініційованого Кабінетом міністрів України, є адаптація норм національного законодавства в сфері фондового ринку до законодавства Європейського Союзу.
Так, законопроектом пропонується надати визначення терміну «регульований (організаційно оформлений) фондовий ринок», а також вдосконалити законодавство, яке застосовується на регульованому (організаційно оформленому) сегменті фондового ринку України.
З метою запобігання створенню маніпуляційних схем щодо купівлі/продажу цінних паперів на регульованому фондовому ринку законопроектом пропонується встановити заборону щодо зміни ціни та строків виконання договорів, укладених на фондовій біржі шляхом подачі сторонами публічних оферт.
Крім того, законопроектом пропонується врегулювати питання отримання інвесторами повної та достовірної інформації стосовно вчинених торговцями цінними паперами на фондовому ринку правочинів щодо емісійних цінних паперів. Законопроектом передбачається встановити вимогу щодо розміщення зазначеної інформації торговцем цінними паперами у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Також, пропонується врегулювати питання щодо можливості здійснення торговцем цінними паперами операцій не тільки з цінними паперами, а також з іншими фінансовими інструментами. Слід зазначити, що на фондовій біржі вже фактично здійснюється купівля-продаж таких фінансових інструментів, як форварди, ф'ючерси, опціони тощо. Враховуючи, що саме торговці цінними паперами є учасниками біржових торгів, є необхідність на законодавчому рівні врегулювати питання можливості здійснення торговцями цінними паперами операцій із зазначеними фінансовими інструментами.