У Великобританії в 2011 р. зафіксовано рекордне падіння доходів населення на 1,2%

НовиниЕкономіка    29.03.2012 - 08:47

Непроста макроекономічна ситуація у Великобританії б'є по доходах населення. Згідно з даними Управління національної статистики Великобританії, минулого року вони скоротилися на 1,2%. Це падіння стало найбільшим з 1997 р., коли лейбористський уряд обмежив зростання доходів у спробі подолати високу інфляцію.

Реальні розташовувані доходи (після сплати податків) громадян Великобританії падають вже другий рік поспіль. За підсумками 2011 р. це зниження склало 1,2%, в 2010 р. реальні доходи скоротилися на 0,2%. Поточне зниження показника стало рекордним за останні 35 років і багато в чому пояснюється дуже високими темпами зростання інфляції.

У 2011 р. британський фунт втратив 4,5% своєї купівельної спроможності, а в окремі місяці рівень інфляції піднімався навіть до 5% - це рекордні значення з 1991 р. "Головною причиною зниження реальних доходів населення стала інфляція на рівні 4,5%. При цьому зростання номінальних заробітних плат склало лише 1-2%", -відзначив аналітик EIU Ніл Протеро.

В той же час, на думку Банку Англії, зниження інфляції в цьому році принесе жителям Великобританії довгоочікуване полегшення і допоможе повернути економіку країни до стійкого зростання. Дійсно, вже в лютому статистичні органи зафіксували падіння показника до 3,4%. Згідно з планами ЦБ, до кінця року рівень інфляції досягне свого цільового значення в 2%, однак багато економістів не вірять в такі успіхи уряду. Більше того, зростанню реальних доходів населення можуть суттєво зашкодити підвищення податків і подорожчання енергоносіїв."Наш прогноз щодо інфляції на кінець року становить 2,5-2,6%. Існує ймовірність, що реальні доходи британців в 2012 р. можуть стагнувати або навіть скоротитися вже третій рік поспіль", - вважає Протеро.

Така ситуація в сукупності з туманними перспективами глобального економічного зростання вкрай небезпечна для британської економіки. На сьогоднішній день EIU прогнозує її зростання за підсумками 2012 р. лише на 0,2%, що з легкістю можуть обернутися стагнацією або навіть рецесією. "Основними драйверами зростання економіки цього року стануть експорт і приватне споживання. Що стосується експорту, то тут багато залежить від стану світової економіки і успішності вирішення боргової кризи зони євро, на рахунок чого є великі сумніви. Приватне споживання також може не виправдати покладених надій - без зростання зарплат витрачати більше грошей вельми непросто", - упевнений Протеро.

Нагадаємо, раніше аналітики у Великобританії зробили прогноз, що ринок праці країни в 2012 р. буде відчувати величезні труднощі, рівень безробіття підвищиться до 8,8% з нинішнього рівня в 8,3%, у результаті чого ситуація на ньому ризикує виявитися найбільш важкою за останні два десятиліття.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top