В Україні набув чинності закон про плавуючу ставку акцизу на паливо

В Україні 27 травня набув чинності закон № 4677-VI "Про внесення змін підрозділи 5 розділу ХХ" Перехідні положення "Податкового кодексу України про коригування ставок акцизного податку". Текст закону опублікований у виданні "Голос України".

Відповідно до закону, діюча ставка акцизного збору буде виступати коректором світової ціни нафти для споживачів України до кінця поточного року. Нагадаємо, на сьогоднішній день акциз на бензин складає 198 євро/т, на дизпаливо з вмістом сірки не більше 0,005% - 46 євро/т; з вмістом сірки більше 0,005%, але не вище 0,035% - 68 євро/т; з вмістом сірки більше 0,035%, але не вище 0,2% - 75 євро/т; з вмістом сірки більше 0,2% - 98 євро/т.

До цієї ставки акцизу кожну декаду буде додаватися або відніматися залежно від середньої вартості нафти Brent (DTD), на біржі ICE (Лондон) за попередню декаду, коригуюча сума, яка не може бути більше 50% базової ставки. При середній ціні на нафту 105-125 дол./бар. коригуюча сума розраховуватися не буде, тобто буде діяти поточна ставка акцизного збору.

При середній ціні нафти менше 105 дол./бар. акциз буде рости - до діючих ставок буде додаватися коригуюча сума, що розраховується як різниця між 105 дол і біржовою ціною (з урахуванням курсу "долар США-євро" за відповідну декаду і кількості барелів на тонні - 7,62 бар./т).

При середній ціні нафти вище 125 дол./бар. акциз буде знижений - з нього буде відніматися коригуюча сума, що розраховується як різниця між 125 дол і біржовою ціною (з урахуванням курсу "долар США-євро" за відповідну декаду і кількості барелів на тонні - 7,62 бар./т).

У той же час ставки акцизного податку на бензин авіаційний, паливо для реактивних двигунів та скраплений газ коригуванню не підлягають.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся