В Україні у І півріччі 2013 р. фінансування з держбюджету наукових розробок збільшилося на 9% - до 2 млрд грн

В Україні за січень-червень 2013 р. на виконання наукових та науково-технічних робіт з державного бюджету було виділено майже 2 млрд грн, що на 9% більше, ніж у відповідний період 2012 р. Про це сказала член Молодіжної ради при Кабінеті міністрів України Анастасія Сабова, передає прес-служба організації.

"За офіційними даними, на виконання наукових та науково-технічних робіт в Україні за першу половину цього року було витрачено понад 5,1 млрд грн. Майже 2 млрд грн - з державного бюджету. У порівнянні з минулим роком частка державного фінансування збільшилася на 9%. Однак не зважаючи на збільшення обсягів фінансування, кількість зайнятих у цій діяльності осіб - зменшилась. Зокрема, у першому півріччі цього року виконанням наукових та науково-технічних робіт займалося майже 125,4 тис. працівників, зокрема 16 тис. кандидатів наук, які передусім є молодими науковцями. У порівнянні з минулим роком кількість цих осіб зменшилась на 2,3%", - сказала вона.

За її словами, зростання кількості молоді, яка займатиметься науковою діяльністю, можливе за умови оптимізації мережі вищих навчальних закладів та створення потужних наукових центрів.

"Сьогодні в Україні доволі високий відсоток університетів, де є лише, по суті, стіни, студенти і бухгалтерія, де оплачується навчання. Наприклад, в Одеському аграрному університеті сьогодні практично відсутні умови для наукової діяльності та захисту дисертацій. Вчитися в університетах, де відсутня наука, немає жодного сенсу, адже - це прямий шлях до лав безробітних. У першу чергу, необхідно об'єднувати університети, створювати потужні науково-освітні центри, які матимуть і державне фінансування і в той же час зможуть заробляти на власних наукових розробках та дослідженнях", - зазначила Сабова.

Раніше Президент України Віктор Янукович закликав налагодити більш тісну співпрацю між університетами та бізнесом, щоб надати можливість молодим науковцям здійснювати наукові розробки.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся