ru ua

В Україні у найближчі 5-7 років будуть високі температури у літній період, - експерт

В Україні у найближчі 5-7 років будуть високі температури в літній період. Про це на прес-конференції повідомив директор Інституту гідрометеорології Володимир Осадчий, передає кореспондент РБК-Україна.

"Для літньої температури характерна циклічність коливання", - сказав В.Осадчий. За його словами, спостерігаються дві фази середньої літньої температури: фаза спаду і фаза підйому.

"В даний час нам доводиться жити на фазі підйому середніх літніх температур. Ці останні п'ять-сім років характеризуються дуже високою літньою температурою в Україні. Це не означає, що наступний рік буде таким само аномальним, як цей рік. У будь-якому випадки ще п'ять-сім років нам доведеться жити в умовах високих температур у літній період", - відзначив В.Осадчий.

За його словами, в країні також підвищується і зимова температура.

"Температура росте приблизно з 1930-х років. У деяких регіонах нашої країни, особливо на північно-східних територіях, (зимова) температура підвищилася на 3 градуси", - повідомив В.Осадчий.

Він також відзначив, що за рахунок збільшення температури повітря в зимовий період, змінилися умови формування водних ресурсів.

"Приклад цього року, коли у нас за рахунок випадіння величезної кількості опадів у грудні, січні і лютому в басейні Пріп'яті, Дніпра і Десни сформувалася величезна кількість вологи ... У нас зменшується водний стік, це характерно практично для всіх річкових систем нашої країни", - відзначив В.Осадчий.

Водночас він підкреслив, що за останні 30 років загальна кількість опадів на території України не зменшилася.