В Україні сьогодні набув чинності закон про затвердження омбудсмена уповноваженим у сфері захисту персональних даних

В Україні сьогодні, 1 грудня 2013 р., набув чинності закон 383-VII про затвердження омбудсмена уповноваженим у сфері захисту персональних даних.
Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав 24 липня 2013 р., Верховна Рада України прийняла закон 3 липня.
Згідно із законом, омбудсмен визначається уповноваженим органом у сфері захисту персональних даних.

Згідно із законом, уповноважений Верховної Ради України з прав людини наділений зокрема наступними повноваженнями: проведення планових і позапланових, виїзних безвиїзних перевірок володільців та/або розпорядників персональних даних; направлення власнику та/або розпорядника персональних даних уявлень омбудсмена для вжиття ними заходів щодо усунення виявлених порушень законодавства про захист персональних даних; надання рекомендації у сфері захисту персональних даних; внесення пропозицій щодо формування і реалізації державної політики у сфері захисту персональних даних у порядку, визначеному законодавством; здійснення моніторингу нових практик, тенденцій і технологій захисту персональних даних; узгодження корпоративних кодексів поведінки.

У Кодексі України про адміністративні правопорушення визначається, що протоколи про виявленні порушення законодавства у сфері захисту персональних даних становити представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (замість Державної служби з питань захисту персональних даних) та передавати їх на розгляд до суду.

Згідно прийняті поправками Президента закон набирає чинності з 1 січня 2014 р. Власники персональних даних, які на момент набрання чинності цим Законом здійснюють обробку персональних даних, що підлягають повідомленню, подають відповідне повідомлення в установленому цим законом порядку протягом шести місяців з дня набрання чинності цього закону.

Кабінету міністрів протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим законом забезпечити в установленому законодавством порядку передачу уповноваженому з прав людини Державного реєстру баз персональних даних і заяв про реєстрацію баз персональних даних, які подані до набрання чинності цього закону.

Зазначимо, прийняття відповідного законопроекту необхідно для подальшої євроінтеграції України.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся