В Україні набрав чинності закон про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів

Закон України " Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів" набрав чинності 13 квітня. Текст закону опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр".
Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила 17 лютого у другому читанні та в цілому законопроект "Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів". Відповідний проект (№0960 від 23.11.2007 р.), ініційований фракцією Комуністичної партії України, підтримали 294 народних депутатів.
Ухвалений акт визначає організаційні та правові засади встановлення та дотримання правового режиму земель охоронних зон об´єктів магістральних трубопроводів з метою забезпечення їх безперебійного функціонування, раціонального використання земель у межах встановлених охоронних зон, режиму ведення господарської та іншої діяльності, охорони довкілля та екологічної безпеки, а також безпечної життєдіяльності та захисту населення, господарських об´єктів від впливу можливих аварій (аварійних ситуацій).
Відповідно до закону, правовий режим земель охоронних зон об´єктів магістральних трубопроводів - це установлений законодавством особливий режим використання земель власниками та користувачами земельних ділянок, а також підприємствами магістральних трубопроводів, що встановлюється в межах земель охоронних зон об´єктів магістральних трубопроводів для забезпечення належних умов їх експлуатації, запобігання їх ушкодженню та для зменшення можливого негативного впливу на людей, суміжні землі, природні об'єкти та довкілля в цілому.
Документом визначається також, що охоронна зона об'єктів магістральних трубопроводів - це територія, обмежена умовними лініями уздовж наземних, надземних і підземних трубопроводів та їх споруд по обидва боки від крайніх елементів конструкції магістральних трубопроводів та по периметру наземних споруд на визначеній відстані, на якій обмежується провадження господарської та іншої діяльності.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся