В Україні опублікований закон про введення військової служби за призовом в особливий період

Вівторок 15 жовтня 2013 11:04

В Україні сьогодні, 15 жовтня 2013 р., опубліковано закон № 589-VII від 19 вересня 2013 р. "Про внесення змін до закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Текст закону опублікований в газеті "Голос України".

Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, 15 квітня 2014 р., крім пункту 2, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього закону.

Відповідно до закону перелік видів військової служби розширюється на один пункт , що дозволить на законодавчому рівні визначити статус громадян, які відповідно до чинного законодавства будуть призвані на військову службу в разі оголошення мобілізації ( крім цільової ) або введення воєнного стану.

Видами військової служби є: строкова військова служба; військова служба за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів слухачів) вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, що мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки; військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу.

Закон уточнює перелік підстав, згідно з якими військовослужбовці строкової військової служби та особи офіцерського складу, які проходять військову службу за призовом , можуть звільнятися від військової служби достроково.

Визначається , що в разі оголошення мобілізації (крім цільової) та/або оголошення війни та прийняття рішення про використання Збройних сил, у разі збройної агресії проти України і введення воєнного стану, з військової служби звільняються військовослужбовці - жінки, які мають дітей віком до 16 років, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу, та військовослужбовці, визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби, з виключенням з військового обліку.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся