ua en ru

В Україні зростання виробництва легпрому за 2010 р. склав 8%, - голова "Укрлегпрому"

В Україні зростання виробництва легкої промисловості за 2010 р. склало 8%. Про це в інтерв'ю "Дзеркало тижня. Україна" повідомила голова асоціації "Укрлегпрому" Валентина Ізовіт.
Голова асоціації "Укрлегпрому" повідомила, що обнадійлива тенденція підтверджується і результатами перших місяців нинішнього року, коли збільшення виробництва склало 14%.
Але ці зрушення, з урахуванням глибини падіння галузі і масштабних завдань, які необхідно вирішувати, В.Ізовіт розглядає лише як вихідну позицію майбутнього зростання. За її словами, важливо те, що у вітчизняній легкій промисловості залишилися підприємства, які, незважаючи на складні умови, зуміли не тільки вижити, зберегти виробництво, а й модернізувати його, зробивши конкурентоспроможним.
Разом з тим, за два останніх десятиліття виробництво бавовняних, лляних, вовняних тканин на душу населення з 24 кв. м знизилося до 1,9, одягу - з п'яти одиниць до 0,5, взуття - з чотирьох пар до 0,5.
Втрачено 650 тисяч робочих місць. Через занепад вітчизняного виробництва обсяги імпорту різко зросли до 70-80%. Положення, що створилося, стверджує голова ради підприємців при Кабінеті міністрів України Леонід Козаченко, це наслідок незбалансованості галузей, одностороннього підходу до їх розвитку.
Пріоритети довгий час надавалися так званим базовим галузям - гірничо-металургійному комплексу, вугільній та хімічній промисловості. А легпром, що випускає продукцію для масового споживання тривалий час залишався наодинці з непідйомними проблемами.
В умовах засилля імпорту, включаючи секонд-хенд, низьку купівельну спроможность населення, зростання вартості енергоресурсів підприємствам легкої промисловості складно звести матеріально-фінансові баланси, виконувати умови контрактів. Така невідповідність породжує тривожну статистику, коли навіть при зростанні виробництва проблеми зайнятості не тільки не зникають, але і загострюються. Однак саме ця галузь в нинішніх умовах може зіграти найважливішу роль у вирішенні загострених соціально-економічних проблем.