В Україні проблема із закупівлею ліків вже практично вирішена, - Аніщенко

НовиниСуспільство    27.08.2011 - 11:00

Міністерство охорони здоров'я вже або закупило, або через кілька днів закуповуватиме ліки, проблема за якими стояла останні вісім місяців. Про це в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна" повідомив міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко.
"На 1 червня із закуплених у 2010 році ліків на суму 1,5 млрд. грн. ми мали залишки ліків у регіонах на суму 564 млн. грн. - це третина. Але з низки програм, у тому числі з імунопрофілактики, гемофілії, в нас були дуже малі запаси. Ми змінили графік проведення торгів, щоб насамперед закупити препарати з критичними залишками. 10 серпня перша партія ліків для хворих на гемофілію - сьомий фактор зсідання крові на суму 5 мільйонів - уже пішла в "Охматдит" і в регіони", - повідомив міністр.
Аніщенко також запевнив, що проблема з іншими вакцинами буде вирішена до вересня.
"Буквально через два-три дні ми закуповуємо вакцину АДС. У вересні поставки підуть у великому обсязі. У серпні ми от римаємо три вакцини. У вересні - ще три. А в жовтні забезпечимо повний комплект вакцин", - пообіцяв він.
Ситуацію із закупівлями ліків для гемофілії міністр пояснив затримками в зв'язку зі зростанням цін на них.
"Зокрема, на фактор зсідання 8 ціна об'єктивно зросла на 30%. І ми не змогли провести торги згідно із законом про держзакупівлі, оскільки в нашому технічному завданні на тендер зафіксовано нижчу розрахункову ціну. Провели повторний тендер - ціна не знизилася. І ось тепер ми добилися прийняття постанови Кабміну про зареєстровану ціну. Це дозволить нам коригувати ціни відповідно до нашого оперативно оновлюваного реєст ру. Ми провели торги, фактор зсідання 8 для хворих дітей закуплений і скоро надійде за своїм призначенням. Ми заощадили 4 млн грн на закупівлях 7-го та 9-го факторів і спрямовували ці кошти на дорожчий - 8-й фактор для дітей. Переможці торгів уже поставляють вакцину, і дитячий 8-й фактор ми отримаємо, щонайпізніше у середині вересня. З дорослим 8-м фактором питання буде закрите трохи пізніше", - сказав глава Мінохоронздоров'я.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top