В Україні відсутні об’єктивні підстави для обмеження експорту зерна, - ЄБА

Четвер 21 квітня 2011 11:05

В Україні відсутні об'єктивні підстави для обмеження експорту зерна, адже залишків зерна на сьогодні достатньо. Про це йдеться в зверненні Європейської бізнес асоціації (ЄБА) до Президента України та уряду.

ЄБА пропонує ветувати Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення державної підтримки розвитку сільського господарства» № 8324, прийнятий Верховною Радою (ВР) 7 квітня ц.р.

«Відсутність підстав для обмеження експорту підтверджується статистичними даними Балансу попиту та пропозиції зерна, підготовленого Міністерством економічного розвитку та торгівлі та Міністерством аграрної політики та продовольства на цей маркетинговий рік та прогнозованого балансу на наступний маректинговий рік по всіх категоріях господарства», - йдеться в зверненні ЄБА.

Крім того, на думку експертів, запропонований розподіл квот на експорт та імпорт товарів шляхом їх продажу на аукціонах не узгоджується з положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 р. та Угоди СОТ про процедури ліцензування імпорту, що підтверджується висновком Головного науково-експертного управління Верховної Ради України від 6 квітня ц.р.

В ЄБА також вважають, що уряд не повинен вводити обмежуючих заходів та забезпечити вільний експорт зерна принаймні до завершення поточного сезону (1 липня 2011 р.), а також надати бізнес-спільноті гарантії щодо рівності й прозорості регулювання ринку на наступні сезони.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся