В Україні близько 40% колодязної води не відповідає санітарно-епідеміологічним нормам, - Г.Рожков

П'ятниця 25 червня 2010 15:02

В Україні близько 40% колодязної води не відповідає санітарно-епідеміологічним нормам. Про це на прес-конференції заявив головний санітарний лікар, перший заступник міністра охорони здоров'я України Геннадій Рожков, передає кореспондент РБК-Україна.

«Станом на 24 червня 2010 р. органи СЕС обстежили 41 тис. 192 криниці громадського та індивідуального користування. Не відповідають вимогам санітарного законодавства близько 40% з них...В деяких областях показники (невідповідності) дуже високі: В Кіровоградській обл. - 51%, Миколаївська - 61,1%, Сумська - 59,3%, Черкаська - 50%», - сказав Г.Рожков.

Він повідомив, що близько 33% проб води нецентралізованого водопостачання не відповідають нормам по вмісту нітратів, а 24% - по мікробіологічних показниках.

Головний лікар також повідомив, що на сьогодні міністерство розробило нові вимоги до бутильованої питної води. Даний документ знаходиться на реєстрації в Мін'юсті.

Він передбачає 76 показників, по яких контролюватиметься виробництво бутильованої води.

Г.Рожков додав, що до розробки документу, питна вода мала відповідати лише технічним умовам і не контролювалась на предмет її якості з точки зору споживання.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся