ru ua

В Україні немає фактичного скорочення споживання палива, - Мінекономрозвитку

В Україні немає фактичного скорочення споживання палива. Про це сьогодні на круглому столі "Підсумки роботи ПЕК у І півріччі 2013 р.: тенденції та проблеми паливного ринку" заявила заступник директора департаменту розвитку реального сектору економіки Міністерства економічного розвитку і торгівлі Лариса Гребеннікова, передає кореспондент РБК-Україна.

"Що є причиною скорочення об'ємів споживання палива? Я б так не ставила питання, тому що за даними Держстату за травень місяць споживання бензину було на рівні минулого року і навіть трохи більше. За п'ять місяців споживання бензину справді менше, здається на 5%, але це в першу чергу пов'язане з зимовими погодними умовами. Згадайте, яка в нас була зима, тому звичайно в березні-квітні споживання впало через погодні умови, а по літніх місяцях в нас йде споживання на рівні минулих років, тому про скорочення об'ємів споживання говорити не можна", - зазначила Гребеннікова.

Вона також наголосила на тому, що на українських заправках немає дефіциту палива. "Недостача внутрішнього виробництва моторного палива сьогодні повністю перекривається імпортним постачанням, тому на щастя в нас немає дефіциту палива на заправках. Нормально пройшла посівна, зараз починається збір урожаю. Тому ситуація в першому півріччі 2013 р. на ринку оцінюється стабільно", - додала Гребеннікова.

Читайте також: В Україні за I півріччя 2013 р. погіршився рівень платежів за енергоносії, - Ставицький