ru ua

В Україні розпочав роботу оргкомітет щодо проведення народного референдуму "За народну Конституцію!"

В Україні почав роботу організаційний комітет щодо проведення народного референдуму "За народну Конституцію!", на якому буде затверджена нова редакція Конституції України. Про це повідомила голова оргкомітету громадянської ініціативи "За народну Конституцію!", доктор економічних наук Людмила Супрун.

"Ми бачимо, що сьогодні Конституція не працює. Тому необхідна нова редакція основного закону, - зазначила вона, - Ми готові до максимально широкого обговорення нової редакції, ми відкриті для всіх політичних і громадських організацій, яким не байдужа єдність України".

Для обговорення нової редакції Конституції організаційний комітет з проведення всенародного референдуму щодо затвердження нової редакції Конституції України проведе прес-конференцію, на якій виступлять спікери: Людмила Супрун - голова оргкомітету громадянської ініціативи "За народну Конституцію!", доктор економічних наук; Олександр Мороз - екс-спікер Верховної Ради України, Леонід Каденюк - Герой України, кандидат технічних наук; Валерій Пшеничний - екс-голова Конституційного Суду України; Андрій Антонюк - Голова федерації роботодавців Києва; Павло Вікнянський, лідер Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Студентська республіка".

За даними оргкомітету, оновлена Конституція є Конституцією громадянського примирення, істотного посилення демократизації і антикорупційності влади, розширення народовладдя, збалансованості і раціоналізації системи державного управління на основі права.

У теж час в оргкомітеті відзначили, що конституційні зміни передбачають здійснення комплексної політичної реформи, реформування парламентської, адміністративної і судової гілок влади, реформу місцевого самоврядування.

В якості основних принципів майбутньої Конституції громадянської ініціативи "За народну Конституцію!" видятликвидацию обласних і районних адміністрацій і посилення органів місцевого самоврядування.

Зазначимо, на прес-конференції спікери детально розкажуть про те, які проблеми може вирішити "Народна Конституція", назвуть її основні принципи і розкажуть про найближчі плани щодо проведення всенародного референдуму.