Майно підприємств-банкрутів з державною часткою у статуті реалізовуватиметься на спеціальних аукціонах, - Мінюст

П'ятниця 02 листопада 2012 20:47

Міністерство юстиції затвердило порядок організації аукціонів у провадженні у справах про банкрутство стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50%. Відповідний наказ підписав міністр юстиції Олександр Лавринович, повідомляє прес-служба Мінюсту.

Затверджений порядок встановлює процедуру визначення та погодження Мін`юстом кандидатури організатора аукціону.

Документ розроблено відповідно до частини третьої статті 49 закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( у редакції від 22 грудня 2011 року №4212-VI) , яка визначає, що порядок організації проведення аукціонів у проваджені у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків, установлюються органом, уповноваженим управляти державним майном.

Відповідно до затвердженого порядку, замовником аукціону виступатиме керуючий санацією або ліквідатор, призначений у справі про банкрутство боржника господарським судом. Організатор аукціону визначатиметься замовником за погодженням з Міністерством юстиції.

На організатора аукціону можуть претендувати юридичні особи, що мають право здійснювати продаж майна шляхом проведення аукціону, мають досвід проведення аукціонів не менше трьох років, технічні можливості для забезпечення продажу майна боржника шляхом проведення аукціону. Крім того, встановлено, що організатором аукціону не може бути заінтересована особа стосовно боржника, кредиторів та замовника аукціону.

У разі, якщо вимогам відповідатимуть кілька претендентів, переможця буде встановлено у результаті конкурсного відбору. При цьому, оцінюватимуться досвід роботи, технічні можливості претендента, а також пропозиції щодо суми винагороди за проведення аукціону.

Оголошення про проведення аукціону розміщуватиметься на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції та на офіційному веб-сайті боржника не пізніше ніж за три місяці до дати його проведення.

Даний порядок організації аукціонів набере чинності одночасно із законом України "Про внесення змін до закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (указаний закон вступає в силу 19 січня 2013 року).

Як відомо, указом Президента України від 6 квітня 2011 р. №395/2011 Мін'юст було визначено головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань банкрутства.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся