ua en ru

В Україні експортні ціни на зерно знизилися на 3-4%, - Держзовнішінформ

Експортні ціни на пшеницю 2-го класу на умовах FOB глибоководні порти Чорного і Азовського морів з 28 травня по 4 червня знизилися з 258-270 дол. за тонну до 250-260 дол. за тонну для поставок у липні-вересні.

Експортні ціни на пшеницю 2-го класу на умовах FOB глибоководні порти Чорного і Азовського морів з 28 травня по 4 червня знизилися з 258-270 дол. за тонну до 250-260 дол. за тонну для поставок у липні-вересні. Зниження склало 3-4%, повідомляє ДП "Держзовнішінформ" з посиланням бюлетень "Товарний монітор. Україна".

На думку начальника відділу аналізу ринків АПК Олександра Одосія, значне послаблення зернового ринку в травні-червні - сезонне явище, при цьому глибину падіння вартості зерна визначають перспективи збору врожаю. Практично всі великі країни-виробники зерна в північній півкулі очікують високі врожаї пшениці та грубих зернових, тому, щоб витримати конкуренцію вітчизняним компаніям доводиться знижувати ціни пропозиції.

"Збереження курсу гривні по відношенню до американського долара і євро на стабільно низькому рівні поки що "на руку" аграріям, які розуміють, що як тільки курс гривні зміцниться, внутрішня ринкова ціна піде вниз", - зазначає Одосій.

За його словами, агровиробники і трейдери активно розпродають свої запаси, поки ціни не впали ще більше. До того ж їм потрібно підготувати складські приміщення під новий урожай, що також сприяє збільшенню товару на ринку. Але, на думку експерта, слід зазначити, що кількість пропозицій великотоннажних партій зерна дуже невелика, адже протягом всього сезону товаровиробники поставляли на ринок дрібні партії товару лише для поповнення оборотних коштів, і, як результат, на ринку залишилося мало компаній, які мають великі обсяги зерна.

Закупівля продовольчої пшениці 3 і 2 класу на умовах EXW франко-елеватор здійснювалася за 2360-2550 грн/т і 2420-2600 грн/т відповідно, при цьому максимальний рівень цін декларувався в південних областях. Діапазон закупівельних цін в портах Чорного і Азовського морів (базиси СРТ або DAP; більш низький рівень цін декларувався в Азовському регіоні) становив 2600-2700 грн/т за пшеницю 3 класу і 2680-2750 грн/т - 2-го. На базисі FOB ціни на продовольчу пшеницю 2 класу минулого тижня озвучувалися трейдерами на рівні 250-260 дол. США/т з постачанням в липні-вересні (великотоннажні поставки судами Panamax і Handysize).

ДП "Держзовнішінформ" - провідний інформаційно-аналітичний та експертний центр, що знаходиться у сфері управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (заснований в 1996 р.). Місія компанії - сприяння українським експортерам шляхом надання інформаційної та експертної підтримки. Компанія надає повний спектр інформаційних, аналітичних, дослідницьких та експертних послуг.