ru ua

У центрі Каїра через заворушення за участю християн-коптів введено комендантську годину

Влада Єгипту ввела комендантську годину в центрі Каїра через заворушення за участю християн-коптів, передає катарський телеканал Al-Jazeera. Як йдеться у повідомленні, режим комендантської години встановлений в районі каїрській площі Тахрір та на прилеглій до неї території.
Раніше повідомлялося, що християни влаштували акцію протесту перед будівлею державного телебачення в Каїрі проти негативної реакції мусульман-радикалів на спробу побудувати церкву в місті Асуан. Після цього демонстрантів атакували невідомі, одягнені в цивільний одяг, закидавши камінням протестуючих і обстрілявши з дробовиків. Потім копти вступили в зіткнення з солдатами і поліцейськими, які забезпечують охорону порядку під час акції. Повідомлялося, що учасники мітингу відібрали у кількох військових вогнепальну зброю і застосували її проти інших солдатів і поліцейських. Кілька бронетранспортерів єгипетської армії було підпалено.
За останніми даними, в результаті безладів загинули вже 24 людини, постраждали більше 200.
Минулого тижня мусульмани-радикали влаштували безлади в Асуані, висловивши невдоволення планами християнської громади міста побудувати церкву. Ісламістів не зупинило навіть те, що керівництво коптської церкви пішло назустріч вимогам мусульман прибрати з церкви хрести. Після цього губернатор Асуана генерал Мустафа Камель аль-Сайед заявив, що ділянка землі, де планується будівництво церкви, належить одному з готелів міста, а тому створення храму на цьому місці незаконно. Слова градоначальника викликали ще більше невдоволення коптів, ніж нападки на них мусульман-радикалів.
Християни-копти складають приблизно 10% від 80-мільйонного населення Єгипту. Між ними і мусульманською більшістю країни останнім часом почастішали конфлікти.