ru ua

В.Тихонов: Держава збільшить розміри штрафних санкцій за правопорушення у сфері містобудування

Держава збільшить розміри штрафних санкцій за правопорушення у сфері містобудування. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Віктор Тихонов, передає прес служба Міністерства.

Міністр зазначив, що уряд схвалив сьогодні проект закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності".
За його словами, очолюване ним міністерство розробило цей законопроект на виконання закону "Про регулювання містобудівної діяльності".
В.Тихонов поінформував, що законопроектом передбачається збільшити розміри штрафних санкцій за правопорушення у сфері містобудування, диференціювати розміри штрафів залежно від категорії складності об'єктів, що будуються, а також - персональну відповідальність окремих виконавців за правопорушення у сфері містобудування.
"Спрощення дозвільних процедур у будівництві має відбуватися одночасно з посиленням контролю з боку держави за будівництвом та підвищенням відповідальності всіх учасників процесу. Розмір штрафу чи іншого покарання за порушення законодавства, будівельних норм, стандартів і правил повинні відповідати шкоді, яка нанесена чи може бути нанесена внаслідок такого порушення", - пояснив В.Тихонов. Він зазначив, що існуючі сьогодні розміри штрафних санкцій є мінімальними, що, за словами урядовця, не лякають учасників будівельного процесу і вони дозволяють собі діяти поза межами правового поля.