ua en ru

У столиці Сомалі 13 серпня від голоду померли 22 дитини

02:17 14.08.2011 Вс
2 мин

У столиці Сомалі м.Могадішо 13 серпня від голоду померли 22 дитини, передає телеканал PressTV.

Ситуація в місті і його околицях - жахлива, повідомляють світові ЗМІ. Найбільш сильна посуха за останні десятиліття сприяла катастрофічному голоду в країні. Населення в пошуках їжі масово прибуває в столицю.

Організація Об'єднаних Націй (ООН) повідомила, що більш ніж 13 дітей на кожні 10 тис. осіб у віці до 5 років помирають від голоду в Сомалі кожен день.

"Це означає, що 10% дітей у віці до 5 років вмирають кожні 11 тижнів. Ці цифри дійсно жахливі", - заявив представник ООН в Сомалі Августин Махіга.

Між тим, тисячі людей, що рятуються від посухи і голоду, прибувають в південні райони регіону Могадішо. Вони скупчуються також у селах, розташованих неподалік від столиці.

Від посухи і голоду на території Сомалі, Кенії та Ефіопії постраждало понад 11,8 млн осіб. Сомалі опинилася в найбільш тяжкій ситуації. За даними ООН, в Сомалі від голоду можуть померти 3,5 млн людей. ООН оголосила голод в п'яти регіонах країни і повідомляє, що міжнародної гуманітарної допомоги недостатньо для запобігання кризі.

Бойовики терористичних угрупувань навіть покинули свої бази в Могадішо для забезпечення доступу населення так званої "зони голоду" до гуманітарної допомоги.

У 1991 р. в Сомалі вибухнула громадянська війна, після чого країна перестала існувати як єдина держава. У різних регіонах влада перейшла до різних угруповань і племінних об'єднань.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: