ua ru

У США главу іпотечного агентства підозрюють у привласненні 1,9 млрд дол

У США главу іпотечного агентства Taylor, Bean & Whitaker (TBW) Лі Фаркас підозрюють у привласненні 1,9 млрд дол., а також спробі незаконним шляхом отримати 400 млн дол. з коштів програми з порятунку проблемних банківських активів (TARP), передає РБК Daily .
Л.Фаркасу пред'явлено 16 пунктів звинувачення, серед яких злочинну змову, банківське шахрайство, шахрайство з цінними паперами, махінації з використанням електронних засобів комунікації, повідомило агентство Bloomberg.
TBW було одним з найбільших приватних іпотечних агентств, під управлінням якого до світової кризи знаходилося 30 млрд дол. За версією прокуратури, Л.Фаркас став на шлях махінацій у 2002 р., коли TBW стала відчувати проблеми з потоком готівкових платежів від клієнтів. Щоб приховати це, він використовував складну схему привласнення коштів двох фінансових інститутів, Colonial Bank і Ocala Funding, з якими вів фінансові справи. Так, 400 млн дол. було витягнуто з Colonial Bank і 1,5 млрд із Ocala Funding. Звинувачення вважає, що схеми Л.Фаркас сприяли банкрутства TBW і Colonial Bank. Банкрутство останнього, до речі, стало найбільшим банківським крахом в США в 2009 р.
Крім того, Л.Фаркас намагався видати "погані" борги своєї компанії за хороші і залучити держфінансування з коштів, що виділяються за програмою TARP. Таким чином він хотів отримати 400 млн дол.
Американська прокуратура вважає, що Л.Фаркас заслужив довічне ув'язнення.