У Росії Рада Федерації схвалила закон, що забороняє американським громадянам усиновляти російських сиріт

НовиниПолітика    26.12.2012 - 14:03

Рада Федерації одноголосно схвалила закон "Про заходи дії на осіб, причетних до порушень основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян Російської Федерації". Одним з самих обговорюваних пунктів прийнятого документа є заборона на передачу дітей, що є громадянами РФ, на усиновлення (удочеріння) громадянами США, а також здійснення діяльності на території РФ органів і організацій в цілях підбору дітей, що є громадянами РФ, на усиновлення (удочеріння) громадянам США, охочим усиновити (удочерити) вказаних дітей. Поправкою пропонується припинити від імені РФ дію угоди між РФ і США про співпрацю в області усиновлення (удочеріння) дітей, підписаної у Вашингтоні 13 липня 2011 р.

Ще один пункт вводить певні обмеження на діяльність низки некомерційних організацій на території РФ. Припиняється діяльність НКО, які беруть участь в політичній діяльності, здійснюваній на території РФ і безоплатно отримують грошові кошти та інше майно від громадян і організацій США або реалізують на території РФ проекти, програми або здійснюють іншу діяльність, яка представляє загрозу інтересам РФ. Діяльність такого роду організацій припиняється, але після того, як вказані організації припинять політичну діяльність, їх діяльність може бути відновлена.о США не може бути членом або керівником некомерційної організації, що бере участь в політичній діяльності, здійснюваній на території РФ, її структурного підрозділу, або структурного підрозділу іноземної некомерційної організації.

Крім того, документом вводиться заборона на в'їзд на територію Росії громадян США, що скоїли злочини відносно російських громадян, що знаходяться за кордоном, або причетних до їх здійснення. Також санкції розповсюдяться на громадян США, наділених державними повноваженнями, сприяючих своїми діями (бездіяльністю) звільненню від відповідальності осіб, що скоїли злочини відносно російських громадян або причетних до їх здійснення, а також причетних до викрадення і незаконного позбавлення волі громадян РФ. Особи, що ухвалили необгрунтовані і несправедливі вироки відносно громадян РФ, що чинять необгрунтоване юридичне переслідування громадян РФ і що прийняли необгрунтовані рішення, які порушили права і законні інтереси громадян і організацій РФ, також підпадають під санкції.

Вводиться арешт на території Росії фінансових та інших активів громадян США, яким заборонений в'їзд на територію РФ, і заборону на будь-які операції з власністю і інвестиціями цих громадян. Встановлюється заборона розпоряджатися майном, що знаходиться на території РФ, а також припиняється діяльність на території РФ юридичних осіб, що знаходяться під їх контролем, і повноваження в радах директорів, інших органах управління організацій, зареєстрованих на території РФ.

Список таких громадян може змінюватися Міністерством закордонних справ РФ. Пропозиції по зміні його можуть представлятися членами СФ, депутатами ДД, Уповноваженим з прав людини в РФ, політичними партіями і Громадською палатою РФ, а також державними органами.

Передбачається, що міністр закордонних справ РФ не рідше за один раз на рік докладає палатам Федеральних зборів РФ про хід виконання цього федерального закону.

Читайте також: Держдума РФ ухвалила законопроект, що забороняє американцям усиновляти російських дітей

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top