ru ua

У Росії братам Навальным висунуто звинувачення в шахрайстві і легалізації грошових коштів

Опозиціонеру Олексію Навальному і його брату Олегу пред'явлені звинувачення в скоєнні злочинів, передбачених ч.4 ст.159 КК РФ (шахрайство), п."а", "б" ч ст.174.1 КК РФ (легалізація коштів або іншого майна, придбаних особою в результаті здійснення їм злочину). Про це повідомили в Слідчому комітеті РФ.

Офіційний представник Слідчого комітету Володимир Маркін повідомив, що Олексію і Олегу Навальним обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. В даний час вони вже покинули будівлю СК.

За даними слідства, Навальным була створена фірма ТОВ "Головне передплатне агентство", номінальним засновником і генеральним директором якої виступив його знайомий, який не мав ніякого відношення до подальшої її діяльності. Навесні 2008 р. його брат Олег Навальний, будучи заступником директора філії ФГУП "Пошта Росії" - "Автоматизовані сортувальні центри", обманним шляхом переконав представників однієї з торговельних компаній з іноземним капіталом, які ведуть свою комерційну діяльність на території Російської Федерації, укласти договір на здійснення вантажних перевезень пошти з фірмою "Головне передплатне агентство". "Крім того, послуги з вантажоперевезень планувалося надавати за явно завищеною вартістю і не силами створеної Навальним фірми, у якої для цього не було необхідної матеріальної бази, а за допомогою іншого транспортного підприємства, яким керував знайомий Олега Навального", - говориться в повідомленні.

З серпня 2008 р. по травень 2011 р. це транспортне підприємство надавало іноземній торгової компанії, послуги з перевезення пошти маршрутом Ярославль - Москва. Причому слідством встановлено, що за ці послуги торгова компанія перерахувала на розрахунковий рахунок "Головного передплатного агентства" набагато більшу суму: за реальної вартості перевезення вантажів на суму не більше 31 млн руб., яка фактично була здійснена транспортним підприємством, на рахунок "Головного передплатного агентства" за нібито надані послуги з перевезень було перераховано понад 55 млн руб.

Таким чином, за розрахунками Слідчого комітету Олег та Олексій Навальні зробили розкрадання шахрайським шляхом коштів торгової компанії в сумі понад 55 млн руб. Більшу частину цієї суми брати Навальні витратили на власні потреби, а більше 19 млн руб. з цієї суми, щоб легалізувати отримані злочинним шляхом кошти, Навальні з фіктивними договорами перерахували з розрахункового рахунка ТОВ "Головне передплатне агентство" на розрахунковий рахунок підконтрольної їм Кобяковської фабрики з лозоплетіння за оренду нежитлового приміщення, сировину та матеріали.

Проводяться слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин злочину.

Читайте також: У Росії тривають обшуки у родичів опозиціонера Навального