ru ua

У Раді сьомого скликання за антикорупційні закони на 100% голосувала тільки "Свобода", - дослідження

Серед усіх фракцій Верховної Ради VII скликання найбільш послідовною у голосуванні за антикорупційні законопроекти була ВО "Свобода". Такого висновку дійшла громадська організація "Всеукраїнська люстрація", яка проаналізувала відкриті дані по найважливіших голосуваннях депутатських фракцій протягом грудня 2012 - жовтня 2014 рр.

"Проблема законодавчого забезпечення боротьби з корупцією у минулому скликанні Верховної Ради була однією з найгостріших. Вона полягала в тому, що лояльна до Януковича більшість намагалася проштовхнути через сесійну залу ініціативи, які сприяли незаконному збагаченню "Сім'ї" та наближених олігархів", - говориться у дослідженні.

Так, 24 жовтня 2013 р. зусиллями депутатів Партії регіонів (192 голоси, 92%), Комуністичної партії України (31 голос, 97%) і позафракційними депутатами (14 голосів) було прийнято закон про реструктуризацію бюджетної заборгованості шляхом видачі фінансових казначейських векселів. За словами депутатів-опозиціонерів від "Удару" та "Батьківщини", завдяки цьому законопроекту додаткові прибутки (понад 5 млрд грн) отримали газові компанії та банки Дмитра Фірташа і Рината Ахметова. Водночас проти цього законопроекту проголосували 100% "свободівців" і лише 50% фракції "Удару" та 30% "Батьківщини".

Згідно з результатами дослідження, і після Євромайдану демократичні політичні сили демонстрували різний ступінь готовності голосувати за антикорупційні ініціативи, підкреслює "Всеукраїнська люстрація".

У квітні 2014 р., коли громадські активісти поставили питання руба про оприлюднення всієї інформації про учасників та пропозиції на державних тендерах і повернення прозорості у сфери державних закупівель (проект №4587), голосування мало не було провалене через низьку дисципліну у новій коаліції.

"Під час вирішального голосування у 226 голосів "Батьківщина" дала 83% "за", УДАР - 76%, група "Суверенна європейська Україна" екс-спікера Литвина - 86%, група екс-регіоналів Кінаха-Хомутинника "Економічний розвиток" - 78%, ВО "Свобода" - 100%", - говориться у дослідженні.

А під час голосування 16 вересня 2014 р. за пакет антикорупційних законів у першому читанні за "ударівський" законопроект про Національне бюро антикорупційних розслідувань проголосувало лише 7% самих ударівців, 31% "Батьківщини", 0% комуністів, 23% "Суверенної європейської України" екс-спікера Литвина, 2% групи "Економічний розвиток", 1% регіоналів, "Свобода" проголосувала на 100%.

Під час голосування 14 жовтня 2014 р. щодо ухвалення цих законів у другому читанні та в цілому знову лише ВО "Свобода" проголосувала на 100%, повідомляє "Всеукраїнська люстрація".