В.П'ятницький: Пріоритетом для України є Зона вільної торгівлі з ЄС, а не Митний союз
Пріоритетом для України є Зона вільної торгівлі з Євросоюзом, а не Митний союз з Росією, Білоруссю та Казахстаном. Про це в своєму інтерв'ю Euractiv заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, глава української делегації по переговорах з ЄС по приводу ЗСТ Валерій П'ятницький.
"Приєднання до так званого Митного союзу не є для нас наразі предметом вибору. Цей Митний Союз між Росією, Білоруссю і Казахстаном знаходиться на початковій стадії. Вони все ще розробляють механізми регулювання, так що на встановлення цього союзу знадобиться ще десять років. Нашим пріоритетом є Зона вільної торгівлі з ЄС. Ми намагаємося розвивати так звану політику балансування. Ми хочемо покращити наші торгові стосунки з країнами СНД, і одночасно ми намагаємося увійти в ЗСТ з ЄС якнайскоріше", - заявив В.П'ятницький.
Він відзначив, що цього року Україна сподівається завершити переговори по ЗСТ, щоб ратифікувати відповідну угоду в 2012 р. Для цього, по словами В.П'ятницького, необхідно ухвалити деякі закони і розвинути певні інститути, зокрема у сфері ветеринарної медицини і санітарного контролю, а також технічного регулювання.
Заступник міністра додав: "Східне партнерство є додатковим інструментом покращення регіональної співпраці. Подібні проекти цікавлять ЄС... Я думаю, ЄС зуміє знайти збалансований підхід до своїх південних та східних сусідів".