ua ru

У проекті Податкового кодексу запропонована можливість для регулювання оподаткування прибутку з боку місцевих бюджетів, - Т.Єфименко

У проекті Податкового кодексу запропонована можливість для регулювання оподаткування прибутку з боку місцевих бюджетів. Про це заявила заступник міністра фінансів України Тетяна Єфименко, передає кореспондент РБК-Україна.
Т.Єфименко нагадала, що на сьогодні діє правило, яке полягає в тому, що весь податок на прибуток є джерелом формування держбюджету.
"Сьогодні буде запропонований збір податку на прибуток таким чином, що 20% - основна ставка оподаткування для держбюджету - буде джерелом для формування держбюджету. 2% від бази оподаткування - буде джерелом для обласного рівня і 3% - для міст, районів, сіл, селищ", - зазначила Т.Єфименко.
Вона також додала, що уряд запропонував механізм формування бази оподаткування таким чином, щоб була реальна база оподаткування практично в усіх "філіалах", які створюють додану вартість і мають прибуток.
"Таким чином ми вводимо до податкової системи таке джерело - укріплення бази місцевих бюджетів", - наголосила заступник міністра.
Крім того, за її словами, в проекті Податкового кодексу запропоноване введення єдиного екологічного податку, який, на думку Т.Єфименко, замінить 28 інших податків, які на сьогодні є у цій сфері. Він, за словами, Т.Єфименко, буде мати базу в залежності від конкретного виду забруднюючої речовини.
"Формуватися цей ресурс буде таким чином, що 50% буде концентруватися як спеціальний фонд держбюджету і спрямовуватися на екологічні заходи в регіоні, на тих підприємствах, які забруднюють навколишнє середовище, решта буде розподілятися між рівнями обласного і місцевого бюджету, а також частка буде йти до централізованого ресурсу, де розпорядником буде Міністерство навколишнього середовища", - заявила Т.Єфименко.