В уряді Росії не виключають, що терміни заборони на вивіз зерна можуть бути переглянуті після 1 жовтня 2010 р

Питання про продовження або скорочення терміну заборони на експорт зерна з РФ може бути переглянутий після 1 жовтня 2010 р. Про це журналістам повідомило джерело в уряді, пояснивши, що до 1 жовтня буде видна картина, яка дозволить оцінити баланс зернових ресурсів і втрати від засухи, повідомляє РБК. Нагадаємо, що 5 серпня 2010 р. уряд РФ прийняв рішення про введення ембарго на зовнішні постачання зерна з 15 серпня по 31 грудня ц.р. у зв'язку із засухою і втратою частини урожаю.
Також джерело пояснило, що контракти з іноземними покупцями російського зерна не виконуватимуться, і ця заборона розцінюватиметься як форс-мажорні обставини. Джерело відзначило, що російське зерно за низкою контрактів за згодою покупця може бути заміщене, наприклад, казахським зерном, яке при необхідності може бути придбано російською стороною. Зазначимо, що раніше сьогодні перший заступник голови уряду РФ Ігор Шувалов заявляв, що, не дивлячись на заборону на експорт зерна з Росії, всі існуючі зобов'язання по постачаннях РФ виконає.
Щодо питання балансу зернових ресурсів джерело підкреслило, що мінімально необхідно виробити майже 60 млн т. Ця оцінка спирається на дані про вже здійснений експорт в липні 2010 р. (перший місяць зернового року) в обсязі 1 млн 956 тис. т, а також на прогнозні постачання за період з 1 по 15 серпня в обсязі майже 1 млн т, на запаси зерна за станом на 1 липня ц.р. у розмірі 21,7 млн т і внутрішню потребу в зернових ресурсів на 2010-2011 сільгоспрік у розмірі 78 млн т, які підуть на кормові ресурси, насіння, продовольчі і технічні цілі. Джерело пояснило, що у зв'язку з дефіцитом кормів (сіно, силос) через засуху, тваринництво вимагатиме компенсації в 1,5-2 млн т у вигляді фуражного зерна.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся