Урядові війська і поліція Філіппін 26 квітня в провінції Булакан на півночі країни вступили в перестрілку з антиурядовою Новою народною армією (ННА). В результаті п'ять членів ННА були вбиті. Крім того, загинув один військовослужбовець, передає "Сіньхуа".
Представник національної поліції Філіппін Агрімеро Круз сказав, що урядові війська та поліція виявили понад 20 членів ННА в одному з сіл провінції Булакан, після чого між сторонами спалахнуло зіткнення.
ННА, керована Комуністичною партією Філіппін (КПФ), є провідним антиурядовим озброєним угрупуванням в країні. Вона була створена в 1969 р. і вже більше 40 років веде партизанську боротьбу в сільських районах країни. За оцінкою філіппінської армії, в даний час це угруповання має понад 4 тис. членів.
Переговори між урядом і КПФ були припинені в 2004 р. 15 лютого поточного року керівництво країни і політичне крило ННА - Національний демократичний фронт - відновили мирні переговори в Норвегії, які тривали до 21 лютого. Сторони погодилися докласти зусиль для укладення мирного договору протягом наступних 18 місяців для встановлення на Філіппінах довготривалого миру.