ru ua

Стосовно голови НБУ Гонтарєвої порушено кримінальну справу, - ЗМІ

Стосовно голови НБУ Гонтарєвої порушено кримінальну справу, - ЗМІ
Стосовно голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої відкрито кримінальне провадження.

Стосовно голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої відкрито кримінальне провадження. Про це повідомляє телеканал ICTV.

Відповідне рішення, розглядаючи справу №757/33660/14-до, 1 грудня ухвалив Печерський районний суд Києва. Він зобов'язав столичну прокуратуру почати розслідування та внести відповідний запис до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Гонтарєвої інкримінується ст. 364 КК - зловживання владою або службовим становищем, з метою одержання будь-якої неправомірної переваги для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби.

Суть звинувачень зводиться до валютних інтервенцій Нацбанку в серпні 2014 р. Так, 5 серпня НБУ виходив на міжбанк з купівлею долара по 11,93 грн/дол. і продажем за 12,26 грн/дол., а на тому ж тижні - 8 серпня торгував на валютному ринку трохи дорожче - за 12,45-12,6 грн/дол. Причому, спочатку за нижчим курсом продав на міжбанку 69 млн дол., а через кілька днів відкупив там же 35 млн дол. дешевше.

Позивач (їм виступив адвокат Ростислав Кравець) звертає у своїй позовній заяві увагу на те, що на кожному доларі, який був викуплений більш дешево, Нацбанк втратив 19 копійок, і державі було завдано збитків.

Нагадаємо, в кінці листопада Служба безпеки України порушила справу за фактом розкрадання з "Ощадбанку" 700 млн грн.