ru ua

У Мінекономіки має намір скасувати обов'язковий карантинний сертифікат

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України мають намір скасувати обов'язковий карантинний сертифікат. Про це заявив глава міністерства Айварас Абромавічус сьогодні під час засідання Кабінету міністрів України, передає кореспондент РБК-Україна.

"Одне з найважливіших - це скасування обов'язкового карантинного сертифіката. Було кілька фірм по країні, які отримали ліцензії. У нас в країні вважається карантинна зона - це кожен окремий район. В ЄС - це територія всього Європейського союзу. Ми скасовуємо і даємо аграрного бізнесу близько мільярда гривень, а то й більше", - заявив Абромавічус.

Також, за його словами, Мінекономрозвитку наполягає на скороченні терміну отримання фітосанітарного сертифіката для зернотрейдерів до 1 дня.

"У порту фітосанітарний сертифікат видавався протягом 5 днів. У Данії він видається протягом 2 годин... Такий простій дає можливість для корупції.... Зараз є домовленість з МінАП скоротити цей час до одного дня. Тут більше 1 млрд грн корупційної складової повернеться в сектор АПК", - заявив Абромавічус.

Нагадаємо, раніше Кабмін пропонував зменшити термін видачі фітосанітарного сертифіката до 24 годин.