RU

В.Литвин: Рішення КСУ поставило всі держінституції перед надзвичайною відповідальністю

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявив, що рішення Конституційного суду України (КСУ) щодо відміни політреформи 2004 р. поставило всі державні інституції перед надзвичайною відповідальністю.

Про це він заявив у п`ятницю в Ялті, де відбувається сьома Ялтинська щорічна зустріч «Україна та світ: переосмислення перспектив» (YES), повідомляє прес-служба ВР.

В.Литвин констатував, що він передбачав можливість такого розвитку подій, і ще у березні 2009 р. направив офіційне звернення керівництву держави та лідерам парламентських фракцій із викладенням ряду проблемних моментів, «які, у тому числі, є предметом для рекомендацій з боку європейського співтовариства», і котрі потребували вирішення до початку всіх політичних кампаній.

«А тепер всі постали перед фактом, - сказав він. - Тому говорити про те, що трапилося щось екстраординарне, я не маю підстав. Нічого особливого не сталося, все відбувається за загальноукраїнською практикою». «Тому, з одного боку, я беру на себе сміливість застерегти від паніки, яку дехто демонструє, від тотального розчарування, бо це не є ознакою тверезого підходу, а з іншого боку - від ейфорії», - сказав керівник парламенту.

Зараз політики, сказав керівник парламенту, стануть «тлумачити» вердикт КСУ. У цьому контексті В.Литвин висловив думку, що Конституційний суд має надати свій коментар до ухваленого рішення, «щоб не було так, що він просто прийняв рішення і умив руки».

За словами В.Литвина, процес виконання рішення суду повинна організувати Верховна Рада, до виключної прерогативи якої відноситься прийняття та скасування законів і внесення змін до них, «а Конституція - це Основний закон».

«Треба розуміти, що це рішення поставило всіх нас перед надзвичайною відповідальністю, і потрібні консультації», - зазначив голова Верховної Ради, підкресливши, що сьогодні необхідно «приймати узгоджене рішення, на якій основі продовжуватиметься життя».
Щодо питань термінів функціонування органів влади, В.Литвин висловив глибоке переконання, що у цій частині закон зворотної сили не має.

«Сьогодні виникли нові реалії, з якими потрібно рахуватися, але основний висновок - рішення Конституційного суду потрібно виконувати», - підсумував він.