У Литві з 1 листопада набуде чинності закон про розподіл функцій виробників, продавців і постачальників тепла

Президент Литви Даля Грібаускайте підписала поправки до закону про теплове господарство, спрямовані на підрив монополії енергетиків, що повинно дати економічний ефект у вигляді зниження споживчих цін, повідомляє прес-служба адміністрації Президента. У поправках реалізовані ідеї Третього енергетичного пакету Європейського союзу про розділення функцій виробників, продавців, постачальників і розподільників енергії в секторі теплопостачання.
Закон передає функції пунктів нагляду за використанням тепла від постачальників і виключає витрати на їх утримання з ціни за тепло. Постачальники також позбавляються права на регулювання теплового обладнання в будинках - ці функції передаються або пунктами нагляду, або уповноваженим ними представників. Це дозволить жителям будинків самим вирішувати, скільки їм потрібно тепла.
Новий закон набуде чинності з 1 листопада 2011 р. Вже підраховано, що в Каунасі і Вільнюсі ціни на тепло знизяться як мінімум на 10%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся