ua en ru

У Литві можуть зупинити трансляцію двох російських телеканалів на рік

У Литві можуть зупинити трансляцію двох російських телеканалів на рік Джерело фото:observer.com

Ретрансляція телеканалів "РТР-Планета" і NTV Mir Lithuania в Литві при повторному порушенні законів може бути зупинена на строк до року. Про це заявив голова комісії з телебачення і радіомовлення Литви Едмундас Вайтекунас, передає Delfi.

"Тимчасова зупинка окремих програм тривала три місяці. Зараз буде зупинка всього каналу, оскільки є повторні порушення, це, я вважаю, має бути на більш довгий термін. Висловлю свою особисту думку - на два роки, може бути, і занадто довгий термін. Я думаю, що до року", - сказав глава комісії.

На цьому тижні КТРВ продовжить розгляд питання про повної зупинки трансляцій двох телеканалів, а також обмеження показу частини програм телеканалу Ren TV Baltic (Lietuva), який вперше порушив закон. У комісії виникли підозри в тому, що поширювана в цих програмах інформація розпалювала ворожнечу, не дотримувалися принципи журналістської етики, оскільки інформація надавалася тенденційно, бездоказово, глядача намагалися налаштувати у певному ключі, можливо для розпалювання війни або ворожнечі.

За словами Вайтекунаса, закони не передбачають конкретного строку у разі повторних порушень, йдеться лише про те, що заборона може бути застосований, і що санкції повинні бути тимчасовими.

Рішення про строки комісія прийме після того, як будуть реалізовані всі чотири умови: встановлено повторне порушення, буде представлений висновок інспектора з журналістської етики, пройдуть обов'язкові переговори з самими трансляторами, про порушення буде поінформована Єврокомісія.

Глава литовської комісії зазначив, що обов'язкові переговори з транслятором, швидше за все, пройдуть у письмовій формі.

"Нашою вимогою визнати, що поширювана інформація була тенденційною, що розпалює ворожнечу і все інше, як встановлено у висновках - щоб це спростування було оприлюднено. Якщо переговорів не буде, тоді ми приймемо рішення, і все", - сказав Вайтекунас.

Нагадаємо, раніше Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 24 грудня визнала російський телеканал "Дождь" таким, що відповідає Європейській конвенції про транскордонне телебачення і українському законодавству.