У Криму обговорюють, чим обернеться для України підписання УА з ЄС

Середа 14 серпня 2013 14:38

У Ялті (Крим) проходить міжнародна конференція «Економічні та правові наслідки підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС для її взаємин з країнами Митного союзу», організована громадським рухом «Український вибір», передає прес-служба руху.

Лідер «Українського вибору» Віктор Медведчук, відкриваючи засідання, нагадав про те, що сьогодні перед Україною стоїть життєво важливе завдання - вибір європейського або євразійського вектора розвитку. Також він змалював перспективи розвитку взаємовідносин з країнами Митного союзу (МС) у разі підписання Угоди про Асоціацію (УА) з ЄС.

За словами Віктора Медведчука, розмови про те, що підписання УА з ЄС змінить наше життя на краще, є популістськими. «Після підписання УА з ЄС Україна вже не зможе вступити до МС. Одночасно з цим продукція країн ЄС товпиться наш ринок. Де в такому випадку буде перебувати Україна? У резервації. Можна навіть сказати - в гетто. Фактично ми потрапляємо в колоніальну залежність - як економічно, так і політично», - підкреслив він.

«Йдеться про цинічне втручання у внутрішню політику України. Новий посол США Джеффрі Пайетт, навіть офіційно не вступивши на посаду, вже озвучив свою «місію» в Україні. За твердженням посла, вона полягає в тому, щоб «примусити, спонукати Віктора Януковича увійти в двері, яку відкрив для нашої країни Євросоюзу». Ця так звана «відкрита» двері ЄС - це не двері і навіть не кватирка! Поряд з втручанням у внутрішні справи України, в словах Джеффрі Пайетта явно проглядається лобіювання бізнес-інтересів американських транснаціональних корпорацій. За яким правом панове західні політики дозволяють собі не просто висловлюватися про нашій країні подібним чином, але і диктувати нам правила, що стосуються внутрішньої політики України? У той час як (і це двічі підкреслив у своєму виступі президент РФ Володимир Путін на міжнародній конференції, присвяченій основам цивілізаційного вибору України) наш північний сусід дійсно зацікавлений у вступі України до МС, але цей вибір - за Україну! РФ підтримає будь-який вибір українського народу», - підкреслив Медведчук.

Він порівняв події, що відбуваються з виставою, в якому Україну відведена роль навіть не статиста, а всього лише реквізиту. «Але я вірю, що українська влада усвідомлює: її опора - тільки український народ. А «Український вибір» зробить все для того, щоб допомогти владі усвідомити це», - підсумував Віктор Медведчук.

У роботі конференції також беруть участь радник Президента РФ Сергій Глазьєв, директор Інституту економіки та прогнозування НАНУ Валерій Геєць, директор Департаменту розвитку інтеграції ЄЕК Віктор Спаський, директор департаменту технічного регулювання та акредитації ЄЕК Василь Бойцов, координатор економічних програм «Українського вибору» Володимир Воюш, представник Україна в МС Віктор Суслов і ін.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся