ru ua

У Кіровоградській області компанія "Велта" відкрила другу чергу ільменітового ГЗК вартістю 10,5 млн грн

У с. Коробчино Кіровоградської області сьогодні, 30 липня 2013 р., відбулось урочисте відкриття об'єктів другої черги будівництва ГЗК з видобутку та переробки ільменітових руд ТОВ ВКФ "Велта". Таким чином, будівельні роботи на ГЗК, що тривали з початку 2011 р., повністю завершено, повідомляє прес-служба компанії.

Введення в експлуатацію нових об'єктів передбачає збільшення кількості робочих місць на ГЗК на 25%, а потужності - зі 185 тис. тонн до 300 тисяч тонн ільменітового концентрату на рік. "Таким чином, після виходу на проектну потужність ГЗК "Велти" буде забезпечувати 2% світового обсягу видобування ільменіту, як і було заплановано", - зазначив генеральний директор "Велти" Андрій Бродський на церемонії урочистого відкриття другої черги.

Друга черга ГЗК складається з корпусу гравітації та реконструйованої дільниці доводки.

Читайте також: "Велта" почала будівництво другої черги ГЗК вартістю 10 млн дол

Загальний обсяг інвестицій у першу та другу черги будівництва склав більш ніж 122 млн дол., з них 107 млн дол. становлять кредитні кошти "Промінвестбанку". Вартість другої черги будівництва складає 10,5 млн дол.

Близько 25% від кредитних коштів було витрачено на модернізацію виробництва. Зокрема, на ГЗК "Велти" запроваджено світову технологію з використанням пастового згущувача. Цей метод дозволить скоротити споживання води виробництвом і суттєво зменшити кількість переробленої води, яка виводиться за межі підприємства. Інновація, що обійшлася компанії у 6 млн дол., запрацює на ГЗК вже восени 2013 р.

Ільменіт (титанистий залізняк) - мінерал класу оксидів і гідроксидів, виду оксидів, з групи корунду-ільменіту. Оксид титану з істотним вмістом заліза, магнію та марганцю шаруватої будови. Отримав назву від Ільменських гір на Уралі. Цінна руда для отримання титану.