ru ua

У Києві на Грушевського під час заворушень постраждало 23 журналісти

У Києві на вул. Грушевського під час заворушень 19-20 січня 2014 р. постраждали 23 журналіста.

У Києві на вул. Грушевського під час заворушень 19-20 січня 2014 р. постраждали 23 журналіста. Про це повідомляє "Телекритика".

Серед нових постраждалих - Антон Бережний, оператор "Спильнобачення", якому кулею пошкоджений палець. Також він отримав численні поранення на тілі безліч гематом.

Стример "Спильнобачення" Тимур Ібрагімов отримав два порізи осколками від світлошумових гранат.

Ще один оператор "Спильнобачення" Тимур Бедерничек, отримав численні опіки ніг.

А одному із засновників проекту "Спильнобачення" - Богдана Бабич уламок світлошумової гранати пошкодила ногу.

У російського журналіста Дмитра Сурніна, екс-головреда газети "Мій район" (Москва), потрапила гумова куля.

Кореспондент газети "Вісті" В'ячеслав Заварушко поранений осколками світло шумової гранати в руку і очей.

Журналісту телеканалу СТБ Олексія Simakhov осколком від світлошумової гранати поранило ногу.

Також журналістка Мирослава Гонгадзе повідомила, що в лікарню потрапив журналіст телеканалу ICTV, який, за її словами, знаходиться у важкому стані.

Раніше, за повідомленням Інституту масової інформації, серед постраждалих представників ЗМІ числилися 15 журналістів.

Зокрема від світлошумової гранати постраждав фотокореспондент "Нової газети" (Росія) Євген Фельдман У нього поріз і розбитий ніс.

Також світлошумова граната травмувала кореспондента відділу "Київ" газети "Вести" В'ячеслава Веремія. Осколок потрапив у ліве око та травмував ліву руку.

Крім того, редактор ніжинського інтернет-видання "Уездные новости" Ігор Волосянкін отримав поранення в ногу, а перед цим - світлошумовою гранатою в спину.

Також в прямому ефірі репортерові (та за сумісністю операторові) Spilno.tv Анатолію Лазаренкові працівники міліції прострелили руку, навмисно обстрілявши з травматичної зброї.

Постраждав також оператор Янек Фалькевич. Скалка з світло-шумової гранати влучила йому у брову та розсікла її.

Журналіст "Радіо Свобода" Ігор Ісхаков постраждав від розриву світлошумової гранати. Він отримав численні садна та забої.

Також постраждала координатор-стрімер Spilno.tv Галина Садомцева, яка отримала травму обличчя та ніг внаслідок влучання осколків.

Також постраждав фотокореспондент "Коментарів" Олександр Брамс. "Вибите праве плече, гіпс... Із потенційних ран близько десяти дірок в штанах і штуки три осколки..." - написав він.

Оператора онлайн-телебачення "Спільнобачення" Володимира Карагяура 19 січня затримала міліція зі звинуваченням у постачанні бензину для виготовлення вибухових сумішей, які використовувались мітингувальникими.

У фотокореспондента газети "Голос України" Олександра Клименко біля ніг вибухнула граната. "Дірка в нозі і дірка на щоці. У 9-й лікарні доктор вийняв з ноги шматок джинсів і три пластмасових осколки", - написав він у Facebook.

Також 19 січня у планшет журналіста "Громадського ТБ" Богдана Кутєпова із наклейкою "ПРЕСА" влучили гумовою кулею. Планшет уцілів, але на ньому залишився слід: "Якби це куля була, вона би прострелила цей планшет".

На другий день, 20 січня 2014 р. з травматичної зброї поранили в ногу журналістку каналу 1+1 Наталку Пісню. За її припущеннями, її підстрелили працівники міліції з травматичної зброї.

Журналіста інтернет-видання і газети ВО "Свобода" Володимира Тищенка 19 січня влучила світлошумова граната. Уламок гранати влучив йому в ногу. 20 січня зранку в нього влучила пластикова куля.

Ще одного журналіста "Радіо Свобода" Дмитра Баркара побито міліціонерами під час затримання 20 січня на вул. Грушевськогоі. Також побито Ігора Ісхакова, котрий перед тим був поранений від розриву світлошумової гранати.

Крім того, 20 січня у Києві так звані "тітушки" побили фотокореспондента LB.ua Макса Левіна. Він повертався вранці до свого авто після подій 19 січня 2014 р. на вул. Грушевського.

Нагадаємо, в зіткненнях на вул. Грушевського 19-20 січня постраждали 103 особи, три людини позбулися очей, один - кисті.