Перший віце-прем'єр Казахстану Умірзак Шукєєв призначений головою правління Фонду національного добробуту (ФНД) "Самрук-Казина". Тімур Кулібаєв, що займав раніше цю посаду, звільнений з посади. Про це повідомив у Twitter прем'єр-міністр Казахстану Карім Масімов.
Умірзак Шукєєв займає пост першого заступника прем'єр-міністра з серпня 2007 р.
Зять Президента Казахстану Тімур Кулібаєв керував "Самрук-Казином" з квітня 2011 р. Він звільнений з посади 22 грудня, після масових заворушень в м. Жанаозен Мангістауської області. Нагадаємо, 16 грудня 2011 р. в Жанаозені відбулися масові заворушення, в результаті яких загинули 15 і постраждали 86 осіб. Крім того, було зруйновано і спалено 46 об'єктів. Заворушення спалахнули після багатомісячного страйку працівників нафтопромислів, за участь в якій багато хто був звільнений. 17 грудня 2011 р. Президент Казахстану своїм указом ввів у місті режим надзвичайної ситуації до 5 січня 2012 р.
Фонд "Самрук-Казина" генерує близько 53% ВВП Казахстану і керує долями в компаніях і банках загальною вартістю близько 78,5 млрд дол.