ru ua

У Харківській області відкрито 26 кримінальних проваджень за фактами ухилення від мобілізації

З початку 2015 року правоохоронними органами Харківської області відкрито 26 кримінальних проваджень за фактами ухилення від мобілізації (за ст. 336 КК України). Також 29 січня розпочато досудове розслідування за фактом відмови директора приватного підприємства поставити техніку для забезпечення потреб Збройних Сил України, повідомили кореспонденту РБК-Україна в прес-службі прокуратури Харківської області.

15 лютого будуть підведені підсумки прокурорських перевірок і дана оцінка діям керівництва місцевих органів влади і підприємств.

"З-за того, що багато військовозобов'язані не відкривають двері, коли їм приносять порядку додому, тому тепер повістки вручаються безпосередньо на місці роботи", - повідомив заступник військового комісара Харківської області Олександр Біда.

На сьогоднішній день в Харкові вручено під розпис 1680 повісток, хоча позавчора цей показник становив усього 500. Всього в Харкові необхідно закликати 1550 осіб, - передає прес-служба Харківської міськради.

Крім того, з 20 одиниць техніки, яку необхідно мобілізувати, на сьогодні передано 7 одиниць. Матеріали на підприємства, які відмовляються виділяти техніку на потреби військових, також передаються в прокуратуру та СБУ.

Раніше новий голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнин повідомив, що рівень виконання плану мобілізації по Харкову становить 10%. Найгірше план виконується в Дергачівському, Золочівському, Харківському та Зачепилівському районах області, а також у містах області - Харкові, Люботині та Первомайському.