ua en ru

В Естонії з 1 січня 2012 р. газ подорожчає на 15%

В Естонії з 1 січня 2012 р. газ подорожчає на 15%, повідомляє газова компанія Eesti Gaas. Для більшості споживачів він коштуватиме 0,401 євроза 1 куб. м.
Причини підвищення ціни Eesti Gaas зводить до таких факторів, як ядерна катастрофа в Японії і "арабська весна". За запевненням компанії, до аварії на японській атомній електростанції "Фукусіма" скраплений природний газ у Європі коштував 300 дол за 1 тис. куб. м, але потім ціна зросла до 500 дол за 1 тис. куб. м.
Eesti Gaas є монополістом і єдиною компанією з транспортування та розподілу, а також продажу російського газу в Естонії. Акціонери Eesti Gaas - ВАТ "Газпром" (37%), E. On Ruhrgas AG (33,66%),Fortum (17,72%), Itera Latvija (9,85%) і міноритарії(1,75%).