ua ru

У Єгипті підірвано газопровід, через який паливо надходить до Ізраїлю і Йорданії

У Єгипті група невідомих підірвала газопровід, через який паливо надходить до Ізраїлю та Йорданії. За даними сил безпеки, трубопровід був негайно відключений, передає РБК з посиланням на BBC. У результаті інциденту ніхто не постраждав.

Вибух стався в єгипетській провінції Північний Синай. Після відключення трубопроводу місцевих жителів тимчасово евакуювали з території, прилеглої до аварійної ділянки. На даний момент проводиться розслідування інциденту. Відзначимо, що Північний Синай - територія бедуїнів, які нерідко заявляють про те, що єгипетський уряд нехтує їхніми інтересами.

У даному регіоні це вже друга за цей місяць спроба порушити роботу трубопроводу, що з'єднує вказані країни. Раніше зловмисникам вдалося закласти вибухівку, але вона не здетонувала. Крім того, в результаті атаки 5 лютого 2011 р. в ході масових акцій протесту проти Президента країни Хосні Мубарака подача газу до Ізраїлю і Йорданії була припинена на місяць.

Відзначимо, що 80% електроенергії Йорданії виробляється завдяки єгипетському газу, а в Ізраїлі частка імпортованого з Єгипту газу становить 40% запасів країни. Крім того, імпортером єгипетського газу є Сирія.