У Дніпрі знайшли й підняли на поверхню човен, якому може бути близько 500 років

Вівторок 10 липня 2012 20:51

У Запоріжжі біля острова Хортиця вчені знайшли і підняли на поверхню човен, якому, за попередніми підрахунками, 500 років. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Човен іще минулого року помітили в руслі Старого Дніпра фахівці підводно-археологічної експедиції національного заповідника "Хортиця". Відтоді вчені розпочали процес його дослідження. Весь цей час вони з'ясовували можливість підняття його на поверхню. Сьогодні стародавній транспорт підняли і доправили до ангарів для точного визначення дати побудови човна.

За словами археологів національного заповідника "Хортиця", це так званий човен-однодеревка. Його зроблено з суцільної деревини - дуба. Довжина човна становить 8 метрів, ширина - 1 метр.

На перший погляд, вік човна може сягати 500 років. Археологи припускають, що його могли використовувати і стародавні слов'яни, тоді вік "однодеревки" може сягнути 1000 років.

Точна дата виготовлення човна стане відомою після радіовуглецевого аналізу, який триватиме близько півроку. Після того розпочнеться період дворічної консервації артефакту і передача його до Музею судноплавства, який розпочав роботу на острові Хортиця.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся