У Брюсселі відкрився саміт ЄС

Середа 26 жовтня 2011 17:44

У Брюсселі відкрився саміт Європейського Союзу, повідомляє радіо "Свобода". Відразу після нього, сьогодні ж увечері відбудеться зустріч лідерів країн єврозони.
Головна тема - доля єдиної європейської валюти в умовах боргової кризи, яка розвивається в декількох країнах єврозони - перш за все, має вирішитися питання про виділення Греції чергового траншу фінансової допомоги.
У той же час про докладну програму переговорів і очікувані рішення зараз нічого не повідомляється.
Раніше в середу канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, виступаючи в Бундестазі, що "крах євро означав би крах Європи", і наголосила на необхідності термінових заходів з виведення Греції з боргової кризи. Вона закликала банківський сектор Європи та інші країни взяти на себе більші збитки по грецьких облігаціх. Меркель не уточнила розміру можливих збитків, однак зазначила, що розширення участі фінансового сектора в скупці грецьких боргових паперів повинне дозволити республіці, що знаходиться на межі дефолту, до 2020 р. знизити відношення боргу до ВВП до 120%. Згідно з прогнозами, за підсумками 2012 р. цей коефіцієнт складе 180%. Канцлер Німеччини також закликала вести постійний моніторинг фінансової ситуації в Греції, при цьому додавши, що одні лише списання не зможуть стабілізувати економіку цієї країни.

Нині лідери ЄС розглядають два способи збільшення фонду за рахунок переходу на модель страхування або за допомогою створення інвестиційної компанії. До цього союз відмовився від перетворення EFSF в банк, який зміг би отримати доступ до фінансування ЄЦБ.

Зазначимо, між країнами ЄС зберігаються розбіжності з питання про списання частини грецького боргу і про обсяг Європейського фонду фінансової стабільності.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся