ua en ru

Марш протестантів у Белфасті закінчився вуличними боями

Щорічний марш протестантської організації "Помаранчевий орден" у Белфасті закінчився вуличними боями, в яких постраждали 32 поліцейських.

Щорічний марш протестантської організації "Оранжевий орден" у Белфасті закінчився вуличними боями, в яких постраждали 32 поліцейських, передає телеканал ITV.

Фотогалерея "Заворушення у Белфасті"

Щорічний хід "Оранжевого ордена" проводиться на честь перемоги протестантського короля Вільгельма III Оранського над монархом Яковом II в 1690 році. Ця перемога поклала католицькому владицтву в Англії.

Хід прихильників британського правління в Північній Ірландії викликає бурхливу реакцію у північноірландських католиків, що розцінюють його як провокацію.

У січні 2013 р. в результаті аналогічних зіткнень у вуличних боях у Белфасті постраждали близько 29 поліцейських. Під час маршу протесту поліція намагалася стримувати прихильників і противників незалежності Ірландії від закидання камінням і пляшками, внаслідок чого гнів двох сторін обрушився на правоохоронців. У відповідь поліція застосувала водомети і пластикові кулі.

Читайте також: У Бразилії демонстранти паралізували порти і автомагістралі країни

Цього разу проблеми почалися, коли хід проходив мимо католицького району. Група націоналістів вступила в сутичку з марширувальники, проте поліція оперативно втрутилася в конфлікт. Поліцейські збудували між ворогуючими сторонами кордон і у результаті перейняли весь удар на себе.

У вартових правопорядку летіли пляшки, палиці, камені. Деякі протестанти були з символічними мечами, вони намагалися нанести ними пошкодження поліцейським автомобілям.

В результаті заворушень поранення отримали 23 поліцейських. Крім того, в зіткненнях постраждав член парламенту Північної Ірландії Найджел Додд. Він знепритомнів після того, як в його голову потрапила цеглина.

У Північній Ірландії впродовж десятиліть продовжувалися зіткнення протестантів, які виступають за те, щоб регіон залишався у складі Сполученого Королівства, і католиків-націоналістів, що ратують за приєднання до незалежної Ірландії.

У 1998 р. громадами Північної Ірландії було підписано мирну угоду, яка поклала озброєному протистоянню. Проте ситуація в регіоні залишається достатньо напруженою, особливо в дні традиційних релігійних маршів, з якими прихильники іншої конфесії миритися не мають наміру.