ru ua

У "Батьківщині" заперечують закони про особливий статус Донбасу та недопущення покарання терористів

Народні депутати фракції "Батьківщина" вимагають скасувати ухвалені сьогодні на закритому засіданні Верховної Ради (ВР) закони про особливий статус Донецької і Луганської областей і про недопущення покарання терористів. Відповідні постанови про скасування зазначених законів зареєстрували народні депутати "Батьківщини" Іван Кириленко, Юрій Одарченко та Роман Ілик, йдеться в повідомленні прес-служби всеукраїнського об'єднання.

У пояснювальних записках до проектів постанов зазначається, що на закритій частині пленарного засідання ВР відбулося голосування з грубими порушеннями Конституції України та Закону України "Про регламент Верховної Ради України".

"Голосування відбулося з допомогою електронної системи для голосування у таємному режимі. Таким чином була прихована інформація щодо персонального голосування кожного депутата, що ставить під сумнів достовірність результатів голосування і порушені принципи відкритості роботи Верховної Ради України", - зазначають автори постанови.

"Під час голосування відбувалося використання чужих карток іншими народними депутатами України. Таким чином результати голосування не відповідають дійсному волевиявленню народних депутатів України у зв'язку з порушенням принципу особистого голосування", - йдеться в пояснювальній записці.

Також депутати зазначають, що голосування в цілому за ухвалення законопроекту можливо виключно за умови, що від народних депутатів України не надійшло жодного зауваження.

"Такі зауваження надходили від народних депутатів, що виключало голосування за законопроект в цілому", - підкреслюють вони.

"На пленарному засіданні було вказано на дані порушення, але головою Верховної Ради України вони були проігноровані", - кажуть депутати.
Автори постанови вказують, що відповідно до частини 1 статті 48 регламенту рішення українського парламенту можуть бути скасовані до підписання відповідного акту.