ua ru

В Англії затриманий М.Бакієв, син усуненого президента Киргизії К.Бакієва (повтор)

В Англії вчора був затриманий Максим Бакієв, син усуненого президента Киргизії Курманбека Бакієва. Арешт став результатом операції, проведеної напередодні прикордонною службою Сполученого Королівства в аеропорту Фарнборо недалеко від Лондона.

До усунення від влади отця 33-річний М.Бакієв очолював киргизьке агентство по розвитку, інвестиціям і інноваціям. Про його місцезнаходження не було відомо з 6 квітня, коли в місті Талас на північному заході країни сталися зіткнення демонстрантів з силами безпеки. Він тоді відправився з офіційним візитом до Вашингтона, але на запланованих зустрічах не з'явився. Нова влада Киргизії передала інформацію про нього в Інтерпол: Бішкек звинувачує його в розкраданнях і зловживанні владою. Генеральна прокуратура країни стверджує, що він незаконно перевів щонайменше 35 млн дол. з 300-мільйонного російського кредиту на рахунки в декількох банках, які контролює. На решту грошей з цієї позики, за словами слідчих, М.Бакієв і його довірена особа торгували акціями на іноземних фондових біржах.

До Англії, як передають ЗМІ, М.Бакієв прибув з наміром просити притулку. У британській прикордонній службі не говорять, чи затриманий прибулий з метою захисту даних - така процедура передбачається відносно претендентів притулку на території Сполученого Королівства, передає ВВС.