ua ru

УЗ підписала з General Electric контракт на 1 млрд доларів

УЗ підписала з General Electric контракт на 1 млрд доларів Фото: "Укрзалізниця" (РБК-Україна)

УЗ і General Еlectric підписали контракт на поставку і модернізацію локомотивів

Публічне акціонерне товариство "Укрзалізниця" і американська компанія General Еlectric Transportation підписали пакет документів, який передбачає 15-річне партнерство у модернізації локомотивного парку та постачання нових локомотивів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я вважаю, що той факт, що "Укрзалізниця" багато років була недофінансована, став потужним фактором, який стримував розвиток економіки. Нам потрібно в найкоротші терміни впровадити сучасні технології, забезпечити кращі локомотиви і технології з локалізацією виробництва в Україні. Дуже швидко був підготовлений контракт на суму 1 млрд доларів, який передбачає як постачання локомотивів, виробництво з поступовим збільшенням локалізації, так і модернізацію", - заявив президент України Петро Порошенко на підписанні контракту.

Зазначимо, після підписання пакету документів починається перший етап співпраці, який передбачає постачання в кінці 2018 і I кварталі 2019 року 30 вантажних дизельних локомотивів. Їх виробництво почнеться в США, а перші поставки до України вже заплановано на цю осінь. Рамковий договір також передбачає модернізацію 75 локомотивів, постачання 225 нових локомотивів GE серії Evolution до 2034 року, а також їх довгострокове технічне обслуговування.

Також зазначається, що українські підприємства, які будуть залучені до кооперації та сертифіковані General Еlectric, зможуть стати постачальниками товарів і послуг для GE та інших виробників при реалізації аналогічних проектів в інших країнах.

УЗ підписала з General Electric контракт на 1 млрд доларів

Фото: підписання контракту (РБК-Україна)

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Укрзалізниця" розраховує отримати 2 млрд гривень від продажу майна в 2018-2019 роках.